Jei yra vienas prekės ženklas, kuris 2024 m. buvo populiarus, tai yra „Realme“. Bendrovė išmaniuosius telefonus pristatė beveik visuose segmentuose, kad padidintų savo rinkos dalį ir dominavimą. Atsižvelgdama į tendencijas, „Realme“ vėl grįžta su 13 serijų, kurių tikslas – pakelti fotoaparato patirtį į kitą lygį. Tačiau galite prisiminti, kad „Realme 12“ serija taip pat buvo išleista 2024 m. Na, dabar bendrovė priėmė pusės metų numerių serijų atnaujinimo ciklą. Nepaisant to, išlieka klausimas: ar „Realme“ pristatė universalų telefoną, ar jis paaukojo kitus aspektus? Turėjau galimybę išbandyti telefoną porą savaičių, todėl pažvelkime į tai mano „Realme 13 Pro Plus“ apžvalgoje.
Realme 13 Pro+ apžvalga
Santrauka
„Realme 13 Pro Plus“ yra stilingas, stulbinantis dizainas, įkvėptas Monet. Nors našumas gali būti geresnis, puikios kameros tai daugiau nei kompensuoja, todėl įrenginys yra patrauklus pasirinkimas.
„Realme 13 Pro+“ apžvalga: dizainas ir aparatinė įranga
Jei yra vienas dalykas, kurį „Realme“ išmoko iš savo patronuojančios įmonės „Oppo“, tai yra tai, kaip įvaldyti dizainą. Įkvėptas Monet's Haystack paveikslų, Realme 13 Pro Plus turi nuostabią tekstūruotą galinę stiklo plokštę, kuri tikrai pradės pokalbius. Horizontalūs raštai sugauna šviesą iš skirtingų kampų, sukurdami bangą primenančią tekstūrą. Parodžiau telefoną keliems kolegoms, ir jiems visiems patiko nugaros dizainas.
Bet tai dar ne viskas. Bendrovė tęsė „Rolex“ įkvėptą fotoaparato modulio dizainą, kuris papildo galinės dalies dizainą ir leidžia „13 Pro Plus“ išsiskirti iš bendros išvaizdos telefonų jūros.
Nors šonai atitinka nugaros dizainą, jie, deja, pagaminti iš plastiko, todėl sumažėja patvarumas. Netyčia numečiau telefoną nuo naktinio staliuko be dėklo ir įlenkiau šoninį rėmą. Todėl visiems, perkantiems šį telefoną, rekomenduoju jį laikyti dėkle.
„Realme 13 Pro+“ apžvalga: ekranas
„Realme 13 Pro Plus“ turi lenktą 6,7 colio FHD+ AMOLED 120 Hz ekraną, kurio didžiausias vietinis ryškumas yra 2000 nitų. Įrenginys pasiekia iki 1200 nitų lauko sąlygomis, todėl jis lengvai matomas tiesioginiuose saulės spinduliuose. Įspūdingas skydelis, pasižymintis ryškiomis spalvomis, geru dinaminiu diapazonu ir ryškumu, todėl tai puikus pasirinkimas žmonėms, kurie žiūri filmus kelyje. Be to, įrenginyje yra Widevine L1 palaikymas.
Jei perskaitėte mano atsiliepimus apie kitus „Realme“ išmaniuosius telefonus, galite prisiminti, kad įmonei buvo sunku valdyti savo įrenginių atnaujinimo dažnius. Deja, ta pati problema išlieka su „Realme 13 Pro Plus“. Tai nėra taip blogai, kaip ankstesniuose „Realme“ telefonuose, tačiau daugelyje trečiųjų šalių programų telefonas neveikia visu 120 Hz dažniu. Pavyzdžiui, „Chrome“ ir „Gmail“ paieškos rezultatuose veikia 90 Hz, „YouTube“ – 60 Hz, o „Google“ – 60 Hz dažniu, kuris atidarant puslapį persijungia į 90 Hz.
„Realme 13 Pro Plus“ taip pat nepalaiko HDR atkūrimo „YouTube“, o tai buvo stebinantis atradimas. Tačiau tai gali būti klaida, todėl apie šią problemą pranešiau „Realme“ komandai, kuri stengiasi ją išspręsti.
Galiausiai, įrenginyje yra naujas „Corning Gorilla Glass 7i“, skirtas ekrano apsaugai, kuris puikiai pasitvirtino mano bandymuose. Kaip minėta anksčiau, numečiau telefoną, kuris įlenkė rėmą. Tuo tarpu ekranas išliko nepriekaištingas ir be įbrėžimų.
Realme 13 Pro+ apžvalga: našumas
„Realme 13 Pro Plus“ yra vidutinės klasės „Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2“ lustas, kurį sudaro keturi „Cortex-A78“ branduoliai, veikiantys 2,4 GHz dažniu, ir keturi „Cortex-A55“ branduoliai, veikiantys 1,95 GHz dažniu, kartu su Adreno 710 GPU. Įrenginyje taip pat yra iki 12 GB LPDDR4X RAM ir 512 GB UFS 3.1 atminties. Telefonas gana gerai susidoroja su kasdienėmis užduotimis: naršant socialinėje žiniasklaidoje, žiūrint vaizdo įrašus ar imant fotoaparato pavyzdžius. Nepastebėjau jokio sulėtėjimo, žagsėjimo ar drebėjimo.
Taip pat išbandžiau etaloninį „Realme 13 Pro Plus“ našumą, o rezultatai buvo įdomūs. „Geekbench“ vieno branduolio ir kelių branduolių testuose įrenginys surinko atitinkamai 946 ir 2809 balus. „AnTuTu“ etalone įrenginys surinko 684386 balą, prilygdamas kitiems šio segmento prietaisams. Tačiau atliekant liūdnai pagarsėjusį 30 minučių 30 sriegių droselio testą, „13 Pro Plus“ atlaikė 76 % didžiausio našumo.
Atsižvelgiant į droselio problemas, mano lūkesčiai dėl žaidimų buvo maži. Tačiau BGMI „HD“ ir „Extreme“ nustatymuose žaidimas buvo sklandus, be nukritusių kadrų.
Baterijos veikimo laikas
Turėdamas didžiulę 5 200 mAh bateriją, „Realme 13 Pro Plus“ nesunkiai atlaikė visą dieną, kai buvo atliekami bandymai, kuriuos sudarė kameros pavyzdžių paėmimas, BGMI paleidimas ir vaizdo įrašų žiūrėjimas. Kad viskas būtų gerai, galite tikėtis maždaug 7–8 valandų ekrano įjungimo laiko (SOT), jei jūsų dieną sudaro viskas, ką aptariau. Kai baterija galiausiai išsikrauna, pridedamas 80 W įkroviklis gali įkrauti telefoną nuo 0% iki 100% per mažiau nei 50 minučių.
„Realme 13 Pro+“ apžvalga: fotoaparatai
Jei žiūrėtumėte „Realme“ pristatymo renginį, nepraleistumėte dėmesio 13 „Pro Plus“ kamerų. Tačiau prieš tęsiant, įrenginyje yra 50 MP Sony LYT-701 pagrindinės kameros jutiklis su OIS palaikymu, kitas 50 MP 3x Sony LYT-600 periskopo objektyvas su OIS palaikymu ir 8 MP UltraWide objektyvas.
Pradedant nuo nuotraukų dienos šviesoje, „Realme“ dėmesys „HyperImage+“ apdorojimui pasiteisino, nes kadrai turi natūralų atspalvį, tačiau nėra pernelyg aštrūs. Ryškumas buvo aukščiausio lygio, o telefonas stebėtinai atlaikė atšiaurias apšvietimo sąlygas.
Galima drąsiai teigti, kad portretiniai kadrai geriausiai atrodo naudojant teleobjektyvą, ir tai pasakytina apie 13 Pro Plus. Nuotraukos buvo estetiškos, su natūraliu bokeh efektu ir geru kraštų aptikimu. Nors kokybė blogėja esant prastam apšvietimui, kadrus vis tiek galima naudoti.
Zoom ir UltraWide kadrai
Kalbant apie priartinimo kadrus, „Realme 13 Pro Plus“ 3x teleobjektyvas užfiksuoja puikias nuotraukas su spalvomis, kurios nedaug skiriasi nuo pagrindinės kameros. Jutiklis gali padidinti iki 120 kartų, nors tai daugiau rinkodaros triukas. Realiai, galite priartinti iki 7x–8x ir gauti išsamių kadrų.
Kita vertus, 8MP „UltraWide“ objektyvas užfiksuoja tinkamas nuotraukas esant optimaliam apšvietimui, tačiau kokybė gerokai pablogėja patalpų ir nakties sąlygomis.
Naktiniai kadrai
Atsižvelgiant į naująjį „Sony“ jutiklį, turėjau daug lūkesčių dėl „13 Pro Plus“ ir jis nenuvylė. Jis užfiksavo gerai apšviestus kadrus su geru spalvų atkūrimu ir detalėmis. Nors kai kurie grūdeliai matomi priartinus, Realme pateikė pataisymą su AI Ultra Clarity funkcija (daugiau apie tai žemiau).
Asmenukės ir vaizdo įrašai
32 MP asmenukių šaudyklė mane sužavėjo, fiksuodama detalias asmenukes su natūraliais odos atspalviais lauko ir vidaus scenarijuose. Tačiau esant silpnam apšvietimui, kadrai buvo švelnūs ir trūko detalių.
Vaizdo įrašų skyriuje „Realme 13 Pro Plus“ gali užfiksuoti iki 4K@30 kadrų per sekundę, o tai nuvilia, atsižvelgiant į įmonės dėmesį kameroms. Nepaisant to, vaizdo įrašai buvo gana geri, su daugybe detalių ir stabilizavimo.
„Realme 13 Pro+“ apžvalga: AI funkcijos ir programinė įranga
Realme daug kalbėjo apie AI funkcijas, esančias 13 Pro Plus, įskaitant AI Smart Removal, AI Ultra Clarity ir AI Group Photo Enhance. Iš jų radau, kad AI Smart Removal yra veiksmingiausias būdas pašalinti objektus iš nuotraukų. Nors jis kovoja su sudėtingu fonu, jis yra patogus įrankis valyti mažus ar net didelius objektus.
Teigiama, kad AI Ultra Clarity funkcija suteikia nuotraukoms daugiau aiškumo ir patrauklumo. Bandymų metu jis dažniausiai paryškindavo nuotrauką ir sureguliuodavo ryškumą, o tai labai pasiteisindavo valant senas nuotraukas. Panašiai AI Group Photo Enhance siekia aiškinti veidus nuotraukose ir paryškinti vaizdus esant prastam apšvietimui.
Kalbant apie programinės įrangos patirtį, „13 Pro Plus“ veikia „Android 14“ operacinėje sistemoje su „Realme UI 5.0“ viršuje. Bendrovė pažadėjo dvejus metus didelių programinės įrangos atnaujinimų ir trejus metus saugos pataisų.
Kaip minėta, vartotojo sąsaja yra sklandi, be vėlavimų ar mikčiojimo. Tačiau yra daug „bloatware“, įskaitant „Snapchat“, „Spotify“ ir „Netflix“. Be to, įrenginyje yra liūdnai pagarsėjęs aplankas „Hot Apps“, kuriame rodomi įvairių programų, kurių greičiausiai neįdiegsite, skelbimai.
Ar turėtumėte nusipirkti „Realme 13 Pro+“?
Pradedant nuo Rs. 29 999 įskaitant pasiūlymus, Realme 13 Pro Plus idealiai tinka tiems, kurių pagrindiniai prioritetai yra fotoaparato kokybė ir dizainas. Nors našumas gali būti geresnis, fotoaparatai daugiau nei kompensuoja šį apribojimą. Dėl to prietaisas sulaukia rimto mano nykščio.